TWITTER WEB SİTESİNİ YENİDEN TASARLIYOR

Şirket şu anda web sitesinin yeniden tasarlanan bir sürümünü test ediyor, bu da yer imlerini, keşif sekmesini ve yeni bir “veri tasarrufu” modunu masaüstü web sitesine taşıyacak ve abartılı bir beyazlığı ön planda tutacak.

Beyaz, Daha Beyaz, Çok Çok Daha Beyaz 

Yeni Twitter hakkında ilk fark ettiğiniz şey, son derece beyaz olması. Facebook’un bir yıl önce yayınladığı düz tasarımına benzer şekilde, Twitter’ ın yeni web sitesinde de çok fazla beyaz alan var ve her şeyi daha temiz bir görünüm veren çok daha fazla boş alan var. Tarayıcı sekmesinin en üstündeki küçük Twitter logosu bile aynı sadelikten payını almış.

Yeni tasarım daha az sıkışık geliyor, ama aynı zamanda daha önce olduğu kadar çok miktarda daha az bilgi gösterme etkisine de sahip.Bu, alıştığınızdan çok daha fazla kaydırma yapmanız gerekeceği anlamına geliyor.

ESKİ TWITTER GÖRÜNÜMÜ

 

 

 

 

 

 

 

ESKİ TWITTER GÖRÜNÜMÜ

 

 

 

 

 

 

YENİ TWİTTER MESAJ BÖLÜMÜ

 

 

 

 

 

Mesajlarınızı Artık Küçük Bir POP-UP’ dan yazmayacaksınız

Mesajlarınızı yazarken artık küçük bir pencere yerine tam sayfaya yakın bir pencere açılıyor. Bu pencerede isterseniz mesajlarınızı hızlı bir şekilde tarayabilir, mesaj istekleri arasında sıralayabilir ve yenilerini derleyebilirsiniz tabi yine bembeyaz …

Sadelik Yapalım Derken Heryer Bembeyaz Bir Twitter 

Elbette, Twitter’ın ne kadar geliştirdiği olursa olsun, şirketin en ufak değişikliklerden bile nefret ettiği için kullanıcılarından çok fazla geri dönüş alması muhtemeldir. Ve Twitter genelde kullanıcılardan gelen bildirimlere çok önem veriyor ve bu bembeyaz sade tasarımda ufak tefek renklendirme yapacağını tahmin ediyoruz.

Umarız Twitter’ ın logosu da beyaz olmaz ….