Pazartesi, Mayıs 13, 2024
Ana Sayfa EN YENİLER NOKIA 3310 EFSANESİ GERİ DÖNDÜ

NOKIA 3310 EFSANESİ GERİ DÖNDÜ

 

Nokia bir zamanların en popüler ve prestijli telefon markasıydı. Yenilenen teknolojiye bir türlü ayak uyduramayan Nokia deyim yerindeyse dibi gördü. Microsoft’ un satın alması da Nokia yı kurtarmaya yetmemekle birlikte büyük umutlarla telefon piyasasına giren microsoft unda bu sektörden çekilmesine neden oldu sanki. Nokia bir anda kendini uğursuz bir marka gibi olmaya başladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Şimdilerde ise ana şirket HMD Nokia nın en ikon telefonlarından olan 3310 modelini retro tarzı ile 20 seneden sonra yeniden piyasaya sürdü.

Orjinal şeklini pek bozmadan günümüze uyarlanan telefonun özellikleri arasında 3G , renkli ve dokunmatik ekran, WIFI, Bluetooth, FM radyo, GPS ve fiziksel tuşlar bulunuyor.Ayrıca kendine has uygulamaları ve elbette Yılan oyunu da bu telefonun içinde bulunuyor (Biraz değişmiş hali ile).Hafızası sadece 128 mb olan bu telefonda resim, video veya müzik dinlemek istiyorsanız ekstra bir mini sd kart takmanız gerekiyor. Şuan tüm dünyada satışta bulunan yeni nesil Nokia 3310 nun fiyatı ise yaklaşık 60$ civarında. Ülkemizde ise satış fiyatı yaklaşık 450 ile 550 TL civarında.

Günümüzde birçok akıllı, akılsız telefonun çoğaldığı aşırı karmaşık özelliklere gerçekten de dayanamıyorsanız , telefonda sadece arama, mesaj atmak için karmaşık uygulamaları kullanmak istemiyorsanız veya akıllı telefon kullanamayan bir ebeveyne sahipseniz bu sizin için ideal bir seçim olabilir.

Kaynak: Nokia