LEGO Technic ile İstanbul’da Le Mans Rüzgarı!

LEGO® Technic™ ile İstanbul’da Le Mans Rüzgarı!

24 saatte gerçek boyutlarında bir yarış aracı yapmak mümkün mü? LEGO yapım parçalarıyla mümkün! Yarış tutkusu ve otomobil merakı olan pek çok kişi için 1:10 ölçekli LEGO® Technic™ PEUGEOT 9X8 24H Le Mans Hybrid Hypercar (42156) seti büyüleyici bir model ve belki de bugün birçok yetişkinin evinin en özel köşesini süslüyor. Bu modelin LEGO yapım parçalarıyla sadece 24 saatte inşa edilen 1:1 ölçekli dev versiyonu İstanbul’a geldi. İkonik yarış aracı 22 Kasım – 11 Aralık tarihleri arasında Akasya’da sergilenecek ve 20 gün boyunca İstanbul’da Le Mans rüzgarı esecek.

Gerçek boyutlu LEGO® Technic™ PEUGEOT 9X8 24H Le Mans Hybrid Hypercar’ı yakından görmek ister misiniz?

Circuit de la Sarthe pistinin tam yanında, Le Mans 24 Saat Yarışları’nın hemen öncesinde zamana karşı yarışan LEGO model yapım uzmanları, LEGO® Technic™ PEUGEOT 9X8 24H Le Mans Hybrid Hypercar’ı sadece LEGO yapım parçaları kullanarak 24 saat gibi rekor bir sürede inşa etti. Yapımında zamana meydan okunan bu ikonik yarış aracı 22 Kasım – 11 Aralık tarihleri arasında Akasya’da sergilenecek.

Le Mans 24 Saat Yarışları, 1923’te araçların ve sürücülerin sınırlarını zorlayacak yeni bir tür yarış olarak ortaya çıktığı ilk günden beri yarış tutkunlarının yakın takibinde yer alıyor. Yarışların 100’üncü yılında 24 saatlik zorlu mücadeleye ithafen inşa edilen gerçek boyutlu PEUGEOT 9X8 24H Le Mans Hybrid Hypercar, aracın 1:10 ölçekli LEGO® Technic™ versiyonundan ilham alınarak; LEGO yapım parçalarının yine LEGO yapım parçaları kullanılarak 11 kat büyütülmesiyle inşa edildi. Yapımı süresince başka hiç bir destekleyici malzeme kullanılmayan 875 kg ağırlığındaki yarış aracında 720 hiper parça ve toplamda 625 binden fazla LEGO yapım parçası kullanıldı.

LEGO Group Türkiye Pazarlama Direktörü Caroline Didem Erdem konuyla ilgili şunları söyledi: “Biz LEGO Group olarak bir aile markasıyız. Bir buçuk yaş ve üzeri çocuklardan başlayarak yetişkinlere uzanan çok geniş bir yelpazedeki setlerimizle LEGO markasının oyunu özgürleştiren gücünü herkesle paylaşıyoruz. LEGO® Technic™ PEUGEOT 9X8 24H Le Mans Hybrid Hypercar modeli, yetişkin kategorisinde yaratıcılığı otomobil ve yarış tutkunlarıyla buluşturan en güzel örneklerden. Bu aracın 1:1 ölçekli LEGO versiyonunu İstanbul’a getirerek Le Mans 24 Saat Yarışları’nın o muhteşem havasını buraya taşımanın mutluluğu içindeyiz.”

LEGO® Group Hakkında

LEGO® Group’un misyonu, oyunun gücüyle yarının yapım ustalarına ilham vermek ve onları geliştirmektir. Temelini LEGO® yapım parçalarından alan The LEGO® System in Play, çocukların ve hayranların hayal edebildikleri her şeyi inşa etmelerine ve bozup tekrar tekrar inşa etmelerine olanak tanır. LEGO® Group, 1932 yılında Danimarka’nın Billund kentinde Ole Kirk Kristiansen tarafından kurulmuştur ve Danca LEg GOdt kelimelerinden türetilmiş ve “İyi Oyna” anlamına gelmektedir. Bugün LEGO® Group, merkezi Billund’da bulunan bir aile şirketi olmaya devam etmektedir. Bununla birlikte, ürünleri şu anda dünya çapında 140’tan fazla ülkede satılmaktadır. Daha fazla bilgi için: www.LEGO.com.