Dünyanın en büyük teknoloji yayınları Huawei’yi IFA 2018 fuarından onlarca ödülle uğurladı. Özellikle dikkatleri üzerine çeken Huawei’nin yeni mobil yonga seti Kirin 980 ve yapay zekalı hoparlörü AI Cube haricinde, Huawei Locator ve yeni P20 Pro tasarımları da ödül aldı.

HUAWEI’nin yenilikçi Kirin 980, HUAWEI AI Cube, Locator ve HUAWEI P20’nin yeni renklerinin dünya çapındaki lansmanını takiben, uluslararası teknoloji medyası IFA 2018’de yeni ürünleri tanıma şansı buldu. Kirin 980 yonga seti, yüksek performans ve enerji verimliliği kombinasyonuyla uluslararası yayın organlarından 11 ödül aldı. HUAWEI AI Cube, AI destekli bir hoparlör ve 4G yönlendirici olarak çok işlevli olmasıyla tanındı. Toplamda 17 ödül olan bu yeni ürünler, HUAWEI’nin tamamen bağlantılı bir yaşam tarzını desteklemek için tüketicilere akıllı, güçlü ve verimli yüksek kaliteli tüketici cihazları sunma konusundaki kararlılığını yansıtıyor.

HUAWEI’nin yeni mobil yonga seti Kirin 980; Android Authority, Android Headlines, GadgetMatch, TechSpot, Android Central, Digital Trends, Expert Reviews, The Big Tech Question, Tom’s Guide ve Ubergizmo tarafından “IFA 2018’in En İyisi” ödülleri verilirken, yine Digital Trends tarafından “Editörün Seçimi” ve T3 tarafından da “İnovasyon Ödülü”ne layık görüldü.

HUAWEI’nin yeni yapay zekalı hoparlörü ve 4G yönlendiricisi AI Cube, TechRadar tarafından “En İyi Akıllı Hoparlör” ödülünü alırken, Talk Android ve Gear Diary tarafından da “IFA 2018’in En İyisi” ödüllerini kazandı.

Bir daha hiçbir eşyanızı kaybetmeme garantisi sağlayan HUAWEI Locator, GadgetMatch tarafından “IFA 2018’in En İyisi” ödülüne layık görülürken, ’nun deri tasarımı da aynı ödüle layık görüldü.

IFA 2018’de HUAWEI, Avrupa İmaj ve Ses Derneği’nden de (EISA) bir ödül aldı. HUAWEI P20 Pro, HUAWEI’nin kalite, tasarım ve performans konusundaki taahhüdünün yanı sıra şirketin şık ve güçlü cihazların tanıtımı konusunda uzun yıllara dayanan geçmişinin tanınmasıyla “EISA En İyi Akıllı Telefon 2018 – 2019” olarak adlandırıldı.