WhatsApp Grup Çağrı Limitini 4’ten 8’e Yükseltiyor

Video konferans ihtiyacının giderek arttığı bir dönemde WhatsApp Grup çağrı limitini yükseltiyor. Görünen o ki Zoom rakibi olarak bütün platformlarını devreye alıyor. WhatsApp Grup Çağrı Limitini 4’ten 8’e Yükseltiyor işte detaylar…

Kısa bir süre önce de Facebook Messenger Rooms görüntülü sohbet özelliğini devreye alan Facebook; WhatsApp’ta da grup görüşme ihtiyaçlarını yükseltecek adımı attı.

WhatsApp bugün grup çağrı sınırını dört kişiden sekiz kişiye genişlettiğini açıkladı. Bu limit yükseltmesi; koronavirüs pandemisinin neden olduğu kilitlenme sırasında arkadaşlarınız ve ailenizle iletişim kurmanızı kolaylaştıracak.

Duyuru, Facebook CEO’su Mark Zuckerberg tarafından açıklanan bir dizi yeni ürün güncellemesinin bir parçasıydı.

Bu haftanın başlarında şirket, bu özelliği uygulamanın beta sürümleri kullanan iOS ve Android kullanıcılarına sunmaya başlamıştı. Şimdi, bu işlevsellik önümüzdeki hafta başlayarak herkese sunulacak.

Karşılaştırma yapmak gerekirse; hali hazırda Houseparty 8katılımcıya ve Google Duo grup görüşmesine 12 katılımcıya izin verir.

Ancak, 2 milyardan fazla WhatsApp kullanıcısının bu evlere kapanma dönemi sırasında arkadaşlarınızla ve ailenizle bağlantı kurmak için bu yeni özellikten faydalanması daha kolay ve olasıdır…