2006 yılında başlatılan bu sosyal ağ, tüm yayınlarda 140 karakterlik bir sınırlama ile başlamıştı. Twitter’a göre, 140 karakter sınırı keyfi olarak seçilmişti. SMS mesajları o sıralarda 160 karakter ile sınırlanmıştı ve Twitter da 160 karakterin altına düşme kararı almıştı.

Şimdi ise Twitter bu sınırlamanın çok yakında fotograf, GIF gibi paylaşımları yaparken kullanılan karakter kotası kaldırılacak.

Bu da kullanıcıların fotoğraflı paylaşımlarında karakter hakkını kullanmamasına ve daha uzun metinler girebilmesine olanak verecek.

Mayıs ayında ilk kez duyurulan bu özellik için Twitter bugüne dek net bir tarih vermekten kaçınmıştı. Ancak şirketten gelen son bilgilere göre Twitter’ın bu sınırı esnetmesi için kullanıcıların 19 Eylül’ü beklemesi gerekecek.

Karakter sınırına dahil olmayacak içerikler arasında fotoğraf, anket ve videolar dışında kullanıcıların Twitter kullanıcı adları da olacak.

Tabii ki karakter sınırını arttırmak Twitter’ın bu yıl yaptığı tek değişiklik olmayacak. Sosyal medya devi, kötüye kullanım bildirim sistemini de geliştirerek rastgele hesapların kullanıcıların bildirimlerini doldurmasını zaten engellemiş durumda…tabi görsellikte de bir kaç yeni değişiklik ile beraber gelecek olan yeni Twitter güncellemesi 19 Eylül de web ‘e , android ‘ e ve IOS ‘ a gelecek

Kaynak: Twitter