SEVGİ’YE SANATÇILARDAN BÜYÜK DESTEK!..

Geçtiğimiz hafta ilk single çalışması “Koca Güneş”i dinleyicilerin beğenisine sunan Sevgi; Youtube, dijital müzik platformları ve sosyal medyada kısa sürede dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

‘O Ses Türkiye’ yarışmasındaki başarılı performanslarıyla tanıdığımız Sevgi’nin ilk şarkısı ve klibinin yayına girdiği gün, Türkiye’nin önde gelen sanatçıları da genç şarkıcıya mesajlarıyla destek verdi.

HADİSE, MURAT BOZ, “3 ADAM” VE ÜMİT BESEN’DEN BÜYÜK DESTEK!..

Hadise, Murat Boz, Oğuzhan Koç, Eser Yenenler, İbrahim Büyükak ve usta sanatçı Ümit Besen, Sevgi’nin şarkısının çıktığı gün sosyal medya hesaplarından paylaşarak hayırlı olsun mesajlarıyla Sevgi’ye tam destek verdiler.

Sevgi’nin “O Ses Türkiye”de yarışmacı olduğu döneme jüri üyeleri arasında yer alan Hadise de “O Ses Türkiye yarışmacılarından Sevgi’nin yeni şarkısını ben çok beğendim.” mesajı ile twitter hesabında klibini paylaştı.

Sevgi kimdir?

1998 Almanya doğumlu olan Sevgi, 14 yaşında ailesiyle beraber Ankara’ya yerleşti. 15 yaşında katıldığı “Yetenek Sizsiniz Türkiye” yarışmasında yarı finale kalan genç müzisyen daha sonra Acun Ilıcalı’nın yönlendirmesiyle “O Ses Türkiye” yarışmasına katıldı. Başarılı performanslarıyla dikkatleri üzerine toplayan Sevgi, 17 yaşında katıldığı Rising Star Türkiye yarışmasında da yarı finale kadar yükseldi.

Alman Lisesi ve Güzel Sanatlar Lisesi mezunu olan Sevgi, Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Popüler Müzik Bölümünü birincilikle kazandı. Genç müzisyenin ilk single çalışması “Koca Güneş”, Sony Music etiketiyle dinleyicilerle buluştu.

Sözü ve müziği Onurr ve Alper Narman’a, düzenlemesi Onurr’a ait olan “Koca Güneş”in video klibi, usta yönetmen Murad Küçük imzası taşıyor.