SAMSUNG’ UN YENİ VR FOTOĞRAF MAKİNESİ PROFESYONELLER İÇİN ÜRETİLDİ

Samsung, VR alanında biraz zeki hareketler yaparak geçen sene Gear 360 kamerayı piyasaya sundu ve amiral gemisini Gear VR kulaklıkla çalışacak şekilde tasarladı . Ancak yeni duyurulan Samsung 360 Round, şirketin VR görüntülerinin 4k ve 3D video ile fotoğraf çekebilmesi profesyonel kullanıcılara yönelik olduğunu gösteriyor.

Samsung Round, sanki bir Sony Discman’i andıran görüntüsü ve 20.5 mm çapında ve 7.7 cm kalınlığı (8 x 3 inç) ile fark yaratıyor.

Samsung 360 Round, Altı iç mikrofon, iki harici mikrofon ve toplam 17 kamera, sekiz yatay bakan stereo lens çifti ve her yöne 4K, 3B görüntü ve mekansal ses yakalamak için dikey konumlandırılmış bir lens bulunuyor. Samsung, 360 Round’u bir yazılımla birlikte kabiliyetli bir VR’ a dönüştürüyor ayrıca canlı yayında yapabiliyor.

Unibody kamera ise IP65 sertifası bulunuyor ve buda suya, toza karşı dayanıklı anlamına geliyor. Samsung’un, çekimler sırasında arka plan seslerini azaltan Samsung 360 Round’ da LAN ve USB Type-C bağlantı noktaları ve 256 GB’a kadar SD kartlar ve 2 TB’a kadar SSD’ler ile genişleme olanağı sağlayan 40 GB dahili depolama alanı bulunuyor.

Samsung’un henüz maliyeti hakkında resmi bir sözü yok, VR’ ı hobi zevkleri için kullananlar için uygun olacağını düşünmüyoruz. Önümüzdeki ayın birinde ABD’de kullanıma sunulacak.

Kaynak: Samsung