Samsung, Galaxy S21’in bazı yazılım özelliklerini eski cihazlara getiriyor

Samsung’un yeni kullanıcı arayüzü One UI 3.1 Galaxy S20 ve Note 20 Serilerinin yanı sıra Galaxy Z Fold 2 ve Z Flip’e de geliyor.

Samsung, Ocak ayında yeni Galaxy S21 Serisi ile birlikte gelen One UI Android kullanıcı arayüzünün yeni sürümünü hangi cihazların kullanabileceğini detaylandırdı. Yeni güncellemeyle birlikte epeyce yeni özellikler geldi.

Samsung, bu yeni özellikleri One UI 3.1 güncellemesiyle birlikte; şimdi Galaxy S20 ve Note 20 serilerinin yanı sıra Galaxy Z Fold 2 ve Galaxy Z Flip de dahil olmak üzere bazı eski cihazlarına getirmeyi planlıyor.

Bir anlamda yeni özelliklerden en güzel beş tanesi S21 yazılımına güncelleme yaptıktan sonra eski telefonlarda kullanılabilecek…

Bunlar arasında Geliştirilmiş Tek Çekim Özelliği var. Telefonunuz kamerayla birlikte aynı anda hem fotoğraf hem de video çekebilecek!

Başka bir kamera özelliği de Çoklu Mikrofon Kaydı Özelliği. Bu özellikte hem telefondan hem de bağlı Bluetooth cihazından ses yakalamanıza olanak tanıyor.

Bu arada, Samsung’un Galeri uygulamasında, bir AI algoritmasının yardımıyla fotoğraflarınızdan görsel öğeleri kaldırabilen Nesne Silgisi adlı bir düzenleme aracı da gelecek. Nasıl kullanıldığına da gelince… Fotoğrafınızdan kaldırmak istediğiniz nesneyi seçin yeter, gerisini yazılım halledecek – ancak başarınız, nesnenin fotoğrafta ne kadar belirgin olduğuna bağlı olarak değişebilir.

Gözlerinizi korumak için telefonunuzdan çıkan mavi ışığı azaltmak, bir anlamda gözleriniz korumak için One UI 3.0 ile birlikte gelen Eye Comfort Shield özelliği de eski cihazların kullanımına sunulmuş olacak.

Kişiselleştirilebilir bu özellikle telefonunuzun ekran rengini günün istediğinizi saatine göre ayarlayabilirsiniz. İster otomatik isterseniz de manuel ayarlar yapabilirsiniz.

Son olarak, başkalarına gönderdiğiniz dosyalara son kullanma tarihi eklemenize olanak tanıyan Özel Paylaşım özelliği de var.

Samsung, bugünden itibaren belirli pazarlarda One UI 3.1 güncellemesini kullanıma sundu. Sizde eski bir cihaz sahibiyseniz, güncellemeyi kontrol etmenizde fayda var…

Most medications do come with the adverse reaction of side effects, it is very common to experience Duromine pills side effects. where to buy viagra in malaysia There are commonly long and short-term side effects in most medications and it is important to understand the basics before taking any medication supplement that will work in cognizance with the brain.