Samsung, dizüstü bilgisyarlar için 90Hz’lik OLED ekranlar üreteceğini açıkladı!

Samsung Display tarafından yapılan açıklamaya göre üretim Mart ayında başlıyor.

Bir sonraki dizüstü bilgisayarınızı nasıl tercih edersiniz. 60Hz’lik bir ekranla mı? yoksa, mükemmel kontrast ve derin siyah seviyelerine sahip 90Hz’lik bir OLED ekranla mı? veya 60Hz’lik mevcut ekran teknolojisini aşan yeni bir teknolojiyle mi?

Samsung Display, dizüstü bilgisayarlar ve dizüstü bilgisayarlar için tasarlanmış “dünyanın ilk” 90Hz OLED panellerini üretme planlarını duyurdu. CEO Joo Sun Choi’ye göre şirket Mart ayında 14 inç ekran üretmeye başlayacak. Şimdilik bunun hangi en boy oranına veya farklı bir dizüstü bilgisayar tasarımı için mi üretileceği belli değil.

Video Oyun meraklıları için rüya bir senaryoya giderek yaklaşılıyor. Bir çok oyun sever OLED’in, Mini-LED ve MicroLED’in şu anda üretebileceği her şeyi geride bırakarak ekran teknolojisinin kralı olduğunu düşünüyor. (Bu nedenle LG’nin C1 serisi , geçen hafta CES’te En İyi TV ödülümüzü kazandı.)

60Hz yenileme hızı bazı oyunlar için iyi, ancak sektör daha hızlı frekanslara doğru ilerliyor. Birçok PC oyuncusu, örneğin Valorant gibi oyunlarda kendilerine avantaj sağlayan 120 Hz veya 144 Hz monitörlere zaten sahip. Daha düşük olsa da, 90Hz hareket halindeyken iyi bir oyun deneyimi sağlayabilir ve genellikle dizüstü bilgisayarların içinde gelen donanımla güzel bir şekilde eşleşebilir.

Elbette, böyle bir ekran, kurumsal ve üretkenlik odaklı dizüstü bilgisayarlarda da olabilir. Sonuçta, geçen yılki Samsung Galaxy S20 ve OnePlus 8T gibi modellerde; 120 Hz panellerle gönderilen çok sayıda ana akım akıllı telefon gördük bile.

Şimdi soru basit: Samsung Display’in yeni dizüstü bilgisayar panellerini hangi şirketler ve modeller kullanacak?

Vacuum pumps are not suitable for men who have problems with blood clotting, or blood disorders such as leukaemia. cialis online Penile implant surgery is not a common procedure but in some cases it may be the most appropriate treatment for erectile dysfunction.