Netflix dünya çapında 200 milyon aboneye ulaştı

Son finansal kazanç raporları Netflix’in artık projelerini kendi finansmanı ile gerçekleştirebilecek kadar büyüdüğünü gösteriyor!

Şirket olarak tahmin Netflix (raporlama, 200 milyon aboneye ulaşmış durumda PDF 203660000 ödeyen müşteriler dünya çapında). Netflix ayrıca 2020’de Google’ın en beğenilen on dizisinden dokuzunun kendi Netflix Orginal yapımı olduğunu da açıkladı.

Pandemi sürecinin kazananlarından birisi de kesinlikle Netflix oldu.

Netflix , bu yılın ilk yarısında tüm müşterilerine sizin için bir şeyler seçen karışık oynatma özelliğini de sunmayı planlıyor. Geçtiğimiz Aralık ayında ise sadece ses oynatma özelliğini devreye almıştı.

Şirket ayrıca Fransız soygun dizisi Lupin’in ilk 28 gününün sonunda 70 milyon görüntülenme elde edeceğini, The Crown’un yayına girdiği günden bu yana 100 milyondan fazla kişinin izlediğini söyledi. 2020’nin diğer hitleri arasında, dört haftada 62 milyon izleyici ile Tiger King ve The Queen’s Gambit yer aldı.

Disney +, HBO Max ve Peacock’ın tamamı şirketin ana rakiplerinden destek alarak gelmesi ve Paramount +’ın 2021’de sorumluluğu üstlenmeye hazır olmasıyla rekabet arttıkça geldi.

Ancak yöneticiler ileriye gidiyor ve mektupta Netflix’in yayınında 500’den fazla başlık olduğunu iddia ediyor. Bunlar arasında üretim veya lansmana hazırlanmada var. Belki de en önemlisi, yatırımcılar için, orijinal içerik selini finanse etmek için milyarlarca tahvil toplayan şirket, “artık günlük operasyonlarımız için dış finansmana ihtiyacımız olmadığına inanıyoruz” dedi.

Tüm bu yeni müşteriler ve çeşitli fiyat artışları arasında Netflix, geçtiğimiz yılın kesinlikle kazananı oldu…