MICROSOFT, QUALCOMM ÇİPLERİ İLE ÇALIŞAN CİHAZLARI TANITTI

Intel’in mobil alanındaki çarpıklıkları, Snapdragon platformu ile Qualcomm’un kazançları haline geldi, ancak şimdi Qualcomm’un giriş seviyesi PC’lerde hakimiyetlerini yükseltmek niyetinde olduğu görülüyor. Microsoft ve Qualcomm, bugün Windows’un Qualcomm’un Snapdragon mobil yonga setleri tarafından desteklenen sistemlerde çalışmaya başlayacağını açıkladı.

Qualcomm un çipleri 2’si 1 arada PC’ lerde, tabletlerde ve dizüstü PC’ lerde kullanılacak mobil yonga kümesi Qualcomm 835 çipleri Intel’i biraz endişelendirebilir.

Qualcomm, Intel’in üst uç yongalarının performansı konusunda rekabet etmeyeceğini açıkladı ve şirketin önceliğinin, performanstan çok güç tasarrufu teknolojilerinin artırılması olacağını belirtti.

Asus ve HP, Asus NovaGo ve HP ENVY x2 de dahil olmak üzere “Windows üzerinde Qualcomm” cihazları duyurdular. Qualcomm, HP ENVY x2’de 20 saat pil ömrü olduğunu vurguladı.

Qualcomm, PC performansını yeterli seviyede tutabilmek için, geliştirmelerinin devam edeceğini bildirdi. Qualcomm, un pil ömrü ve orta segmentteki performansı, giriş seviyesi taşınabilir aygıtlar için kullanıcıları ikna edebilmek için yeterli olacak gibi gözüküyor.

Kaynak : Microsoft, HP , Asus , Qualcomm