iPhone’daki eSIM’i kullanarak Google Fi Kullanmak Artık Mümkün

iPhone’daki eSIM’i kullanarak Google Fi Kullanmak Artık Mümkün

Ülkemizde Google’ın telefon hizmeti henüz olmasa bile yeni iPhone’larda bulunan eSIM kullanılarak Google’ın bu hizmetinin kullanılmasının önü açıldı. Yani Google’ın telefon hizmetini denemek için fiziksel bir SIM’e ihtiyacınız artık yok.

Öncelikle Google Fi nedir?

Google Fi (daha önce bilinen adıyla Project Fi), Google tarafından geliştirilen mobil sanal ağ operatörü. Aboneler, hizmet bedelini ödedikten sonra, cep telefonu operatörleri arasında sinyal gücü ve hızına bağlı olarak, bölgede hangi operatörün kalitesi daha iyiyse otomatik olarak ona geçiş yapabilmektedir. Farklı operatörlere ait baz istasyonlarına bağlanılsa da, abone bunu fark etmez, Google Fi ağına bağlı görünür. Yalnızca uyumlu telefonlar üzerinde çalışan bir sistem olarak tanımlanıyor.

 

 

 

 

 

 

Özellikle Google’ın ana vatanında kullanıcılar Google Fi’ye geçiş için artık fiziksel bir SIM kartına ihtiyaç duymayacak. Bir anlamda iPhone kullanıcıları için bu sanal mobil ağ operatörünü denemek artık çok daha kolay. 9to5Google haberine göre; Google Fi eSIM kullanan son iPhone modelleri, iPhone XR, iPhone XS ve daha yeni modelleri için aktif edildi. Yeni bir müşteri iseniz yapmanız gereken Fi uygulamasının indirmek ve bir QR kod okutmak…

 

Google bu hizmeti mevcut Google Fi müşterileri için veriyor mu? orası henüz net değil. Ancak bu uygulama ile Google Fi eSIM desteği Google’ın kendi telefon serisi Google Pixel’in ilk kez dışına taşmış oldu. Söz konusu uygulama özellikle çok sık seyahat edenler için çok faydalı olacağı biliniyor.

Google Fi