IOS 12 NE ZAMAN YAYINLANACAK

Apple, dün düzenlediği etkinlikle yeni cihazlarını ve yeni hizmetlerini tanıttı. Haziran ayında düzenlenen WWDC 2018 etkinliğinde tanıtılan iOS 12’nin çıkış tarihi de açıklandı. Kullanıcılar 17 Eylül’de iOS 12’yi indirip kullanabilecek.

iOS 11 kullanan pek çok kişi iOS 12’yi merakla bekliyor zira iOS 11, hataların bol olduğu bir işletim sistemiydi. Apple bu defa büyük yenilikler yerine hata çözümlerine daha fazla odaklandı. Şirket, iOS 12’nin iOS 11’e göre iki kat daha performanslıçalıştığını iddia ediyor.

iOS 12 ile gelen yenilikler

iOS 12 ile gelen yeniliklere baktığımızda gelişmiş rahatsız etme modu, bildirimleri gruplama, ARKit 2.0, yeni Animojiler, Siri kısayolları ve grup FaceTime özelliği dikkat çekiyor. Grup FaceTime özelliği şuan hazır durumda değil. Apple, iOS 12’ye gelecek bir sonraki güncelleme ile bu özelliği kullanıma sunacak.

iOS 12 hangi cihazları destekliyor?

  • 17 Eylül tarihinde indirilmeye sunulacak olan iOS 12, iPhone 5S üstü ve diğer iPhone modellerine, tüm iPad Air ve iPad Pro modellerine, 5. ve 6. nesil iPad modellerine, iPad mini 2 ve üstü iPad mini modelleri ve 6. nesil iPod touch için indirilebilecek.
  • iPhone: iPhone Xs, iPone Xs Max, iPhone Xr, iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone SE, iPhone 5s
  • iPad: 12.9 inç iPad Pro (birinci ve ikinci nesil), 9.7 inç iPad Pro, iPad (beşinci ve altıncı nesil), iPad Air 2, iPad Air, iPad Mini 4, iPad Mini 3, iPad Mini 2
  • iPodTouch (altıncı nesil)