OS 12.1.2 Yükleyenler için kötü haber, iOS 12.1.2 Hücresel Veri Kesintilerine Sebep Olduğu bildiriliyor. Türkiye için yayınlanan güncelleme.

iOS 12.1.2 Yükleyenler için Kötü Haber, Hücresel Veri Kesinti Yaşayabilirsiniz!

iOS 12.1.2 Hücresel Veri Kesintilerine Sebep Olduğu Bildiriliyor.

Apple’ın geçtiğimiz günlerde yayınlanan 12.1.2 iOS güncellemesi, düzeltmenin çözmekten daha fazla soruna neden oluyor gibi görünüyor.

Twitter’daki birden fazla kullanıcı, iOS güncellemesinin, hücresel verileri keserek telefonlarını kapatmasından şikayet ediyor.

İlk olarak Forbes tarafından rapor edilen sorun sonrasında şimdi Twitter’da, iPhone’larının iOS’un en son sürümüne güncelledikten sonra hücresel verilere bağlanamamalarına ilişkin çok sayıda şikayet yer alıyor.

Apple Support Twitter hesabında, hücresel veri sorunuyla ilgili yardım almak isteyen kullanıcıların bulunduğu birden fazla iş talebi var. destek Hesabı, taşıyıcı ayarlarını yeniden başlatmaları ve güncellemeleri için yönlendiriyor gibi görünüyor.

Forbes’e göre, Apple, bu güncellemeyi – bağlantıyı Türkiye’de en yeni iPhone modellerinde bağlantı sorununu çözmek için ilk kez yayınladı. Ancak düzeltme güncellemesi,  her şeyi daha da kötüleştirmiş görünüyor:

Dünya genelinde ise kullanıcılar, birden fazla iPhone modelinde, görünüşe göre hücresel ağlarına erişemiyorlar.

iOS 12.1.2 Hücresel Veri Kesintilerine Sebep Oluyor.

Mashable