Huawei Delikli Ekran Modasını Başlatıyor, Nova 4’ü Duyurdu!

Huawei Nova 4, Delikli Ekran ve 48 Megapiksel Kamera.

Delikli Ekran 2019’un modası olacağa benziyor. 2018 bildiğimiz gibi Çentik Ekran yılı olurken, bu yıl amiral gemisi telefonlarda ekranın altında küçük bir delik görebiliriz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Huawei Nova 4‘ün en dikkat çekici özelliğini duyurdu, 25 megapiksellik selfi kamerası için ekrana bir dairesel delik açmış. Samsung‘un geçtiğimiz günlerde duyurduğu Galaxy A8‘e benzer şekilde Huawei’ de telefonun selfi kamerası için ekrana bir değil açmış. Ancak Huawei‘nin kullandığı “Hole Punch” Dairesel Kamera Deliği biraz daha küçük gibi görünüyor. Elbette görünü kalitesi olarak hangisinin daha iyi olduğunu görmemiz gerekecek.

Geçtiğimiz haftada Huawei’nin bir alt markası olan Honor View20 modelini duyurmuştu. İkisinin ortak özelliği bu kullanılan selfi deliği ve 48 MP kamera sistemi. Bu delikli ekran tasarımına eşlik eden kamera seti Nova 4’te üç kameradan oluşuyor. Yine View20’den farklı olarak Huawei P20 Pro‘da gördüğümüz Kirin 970 mobil işlemci tarafından destekleniyor.

Huawei Nova 4 Diğer Özellikleri

Nova 4’te, 6.4 inç 2310 x 1080P ekran, 8GB RAM, 128GB depolama alanı, arka tarafa yerleştirilmiş parmak izi okuyucu, 18W hızlı şarj USB-C desteği ve 3.750 mAh’lik bir batarya kullanılıyor.  Fiyatı ise yaklaşık 490 Dolar. Daha ucuz bütçeli 20 MP’lik bir model daha var ve onun fiyatı ise 450 dolar.

Nova 4 Çin lansmanından sonra Hindistan ve Avrupa Pazarında da satışa sunulacak.

TheVerge