HUAWEI Kurumsal Ağ Ekipmanları Sektöründe Dünya 2’ncisi Oldu

Gartner tarafından yeni yayınlanan ‘Market Share Analysis: Enterprise Network Equipment, Worldwide, 2017’ raporuna göre Huawei, pazar payında 2016 yılında yer aldığı 3. sıradan, 2017 yılında 2. sıraya ilerleyerek yıllık gelir artışında hızlı bir büyüme gerçekleştirdi.

Rapora göre, 2017’de küresel kurumsal ağ ekipmanı pazarı geliri 2016’ya oranla ortalama yüzde 10 büyüme gösterdi. Huawei lider isimleri geride bırakarak zirvedeki üç isim arasında en yüksek yıllık büyüme oranını elde etti. Huawei aynı zamanda, özellikle Latin Amerika, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’da olmak üzere farklı bölgelerde de pazar payını büyüttü. Bunlarla birlikte Huawei, anahtar, WLAN, kurumsal yönlendirici ve güvenlik duvarı pazar segmentlerinde iki basamaklı büyüme görerek pazardaki lider konumunu sürdürüyor. WLAN ürünlerindeki büyüme yıllık yüzde 101 değerine ulaştı.

Huawei birçok yıldır küresel kurumsal ağ pazarında yer alarak güçlü bir performans sergiledi ve zengin deneyimler edindi. Huawei’in eksiksiz ürün ve çözüm portföyü, 100’ü aşkın ülke ve bölgede yaygın olarak kullanılıyor ve her büyüklükteki işletmeye diledikleri ağları kurmalarında yardımcı oluyor. Huawei, ürün ve çözümlerine hız kesmeden yapay zeka, makine öğrenimi (ML) ve ağ otomasyonu gibi son teknolojileri entegre ederek ilerliyor.

Huawei, Mobile World Congress 2018’de Amaca Yönelik Ağ (Intent-Driven Network – IDN) çözümünü tanıttı. Bunu takiben, Büyük Veri ve yapay zeka ile güçlendirilmiş ağ analizi motoru CampusInsight, yeni nesil tam programlanabilir çevik anahtarlar, yenilikçi SD-WAN çözümü, endüstrinin en yoğun 64 bağlantı noktalı sabit 100G veri merkezi anahtarı ve Yazılım Tanımlı Güvenlik (SDSec) çözümü dahil olmak üzere bir dizi yenilikçi çözüm ve ürünlerini duyurdu. Tüm bu gelişmeler, IDN’in dönüşümünü hayalden gerçeğe dönüşmesine olanak tanıyor.

11 -15 Haziran arası gerçekleşen CEBIT 2018’de ise Huawei, bir dizi yenilikçi ürün ve çözümünü sunarak kurumsal müşterilerinin dijital dönüşümlerini hızlandırmalarına yardımcı olma çalışmalarına devam etti.

Huawei Anahtar & Kurumsal Ağ Geçidi Ürün Grubu Başkanı Zhong Kaisheng, konuşmasında “Gartner’ın pazar raporunun, bir kez daha, Huawei’in kurumsal ağ pazarındaki liderliğini ve küresel kullanıcılar arasında geniş çapta kabul edilişini doğruladığına inanıyoruz. Gelecekte Huawei, IDN felsefesine bağlı kalacak ve tüm endüstrilerdeki müşterilerine yenilikçi ağ ürün ve çözümleri sağlamaya devam ederek, dijital dönüşüm çağında başarıya ulaşmalarına yardımcı olacak” şeklinde belirtti.