Google, Avustralya Hükümeti’ne Arama Hizmetini Durdurabileceğini Söyledi!

Simferopol, Russia - July 9, 2014: Google biggest Internet search engine. Google.com domain was registered September 15, 1997.

Google, haberler için ödeme yapmak zorunda kalırsa Avustralya’da Aramayı devre dışı bırakacağını söylüyor

Avustralya hükümeti; Facebook, Google ve diğerlerinin içerikleri arama sonuçlarından bir anlamda kullandıkları için ilgili haber kaynaklarına ödeme yapmalarını zorunlu kılacak yasa tasarısını tartışıyor. Google bir anlamda Avustralya hükümetini hizmeti durdurmakla tehdit etti.

The Sydney Morning Herald‘a göre, bu teknoloji devi haberler için ödeme yapmak zorunda kalırsa ülkeyi terk edecek kadar ileri gidebilir.

Google’ın ülkedeki Genel Müdürü Mel Silva, bir duruşmada Senato’ya şunları söyledi: “Kodun bu sürümü yasalaşacak olursa, bize Google Arama’yı Avustralya’da kullanıma sunmayı bırakmaktan başka gerçek bir seçenek kalmaz.” dedi.

Google, Ağustos 2020’de hükümetin önerilen yasayı uygulaması durumunda; kullanıcılar için ücretsiz arama ve YouTube hizmetlerinin ülkede “risk altında” olduğu konusunda uyaran bir açık mektup yayınladı.

Gelinen noktada Avustralya Hükümeti ile Google arasında bir haber savaşı var…

Google için bu sonun başlangıcı bile olabilir. Ülkedeki rekabet kurumuna göre, Avustralya’daki aramaların neredeyse yüzde 94’ü Alphabet’in şirketi Google üzerinden yapılıyor. Bunu dünya geneline de vurmak mümkün. Ülke yönetimleri Google’ın arama sonuçları için ücret ödemesi yönünde bir karar almasını sağlayabilirse bunu diğer ülkelerde takip eder ki bu Google için sonun başlangıcı olabilir.

Google’ın hizmeti devre dışı bırakma tehditine karşı ise Başbakan Scott Morrison;
“Biz tehditlere cevap vermeyiz.”
“Avustralya’da yapabileceğiniz şeyler için Avustralya kurallarımızı yaratır. Bu da parlamentoda gerçekleşir ve hükümetimiz tarafından yapılır. Avustralya’da işler böyle yürür.” diye cevap verdi.

Bu yasa tasarısına benzer şekilde Facebook’ta karşı çıkıyor. Karara Google gibi itirazda bulunan Facebook’ta yasa tasarısının onaylanması halinde Avustralyalıların Facebook’ta haber paylaşmasını engelleyeceğini söyledi.

Şimdi büyük resmi görmek gerekiyor, Google haber sitenizin içeriğini isteseniz de istemeseniz de tarayıp indeksliyor ve bunu arama sonuçlarında göstermek üzerinden para kazanıyor…

Google için sıkıntılı günler başlıyor…

Pressure potential or static energy is generated in heated items. cialis 20mg price in malaysia The earliest repairs for tof in families with substance abuse and neglect can occur, resulting in more detail.