DÜNYANIN EN BECERİKLİ MİNİ BİLGİSAYAR FITLET 2 İLE TANIŞIN

İsrail’in CompuLab şirketi, pasif soğutmalı fitlet modelini 2015 yılından beri Minty adıyla ev ve iş yerinde kullanım için ufacık fansız bilgisayarlar yapıyor. Şimdi ise şirket, Intel’in Apollo Lake sisteminde inşa edilmiş yeni nesil Fitlet2 modelini tanıttı. Çipsiz mimarisi ve IoT uygulamaları için tasarlanmış sistem, genişletme modülleri sayesinde farklı kullanım senaryoları için kolaylık sağlıyor.

Selefi gibi, yeni Fitlet 2 de pasif soğutmalı ve sessiz. Stok yapılandırmaları Intel Atom x7-E3950, x5-E3930 veya Celeron J3455 işlemcileri ile birlikte geleceği açıklandı ayrıca, Fitlet2 16 GB’a kadar DDR3L RAM ve eMMC, SSD veya hibrid HDD / SSD depolama seçenekleri destekleniyor.

Fitlet 2, düşük güçlü bir metal gövde ile 112 x 84 x 25 mm ölçülerinde, ayrıca endüstriyel gövdeye sahip olan mini bilgisayar; şok, titreşim, toz ve neme karşı dayanıklı -40 derece ile 85 derece aralığında sorunsuz bir şekilde çalışma yeteneğine de sahip.

Bağlantı seçenekleri, USB, HDMI 1.4 (30K’de 4K), mini-DisplayPort (60K’da 4K), analog ve optik ses, microSD ve bir RS232 seri port olmak üzere iki G-bit Ethernet portuna sahip.

CompuLab, Fitlet 2′ yi otomotiv, ulaşım, kullanım, endüstriyel, perakende ve tedarik zinciri IoT uygulamaları için tasarlandı.

Şu anda, daha fazla G-bit Ethernet portu, bir diğeri 4G hücresel şebekeleri ve Wi-Fi’yi destekleyen bir modül ve kuruluma dört USB portu daha ekleyen bir modülü var.  CompuLab şirketi, üçüncü parti özel modül geliştirme çalışmalarını da destekleyeceğini de bildirdi.

Fitlet 2 mini bilgisayarı Windows 10 IoT Enterprise sürümü veya Linux Mint’i işletim sistemleri ile çalıştırabilir, ancak diğer işletim sistemleriyle de uyumludur. Şu anda 153 ABD Doları’ndan başlayan bir fiyatla satışa sunulmuş durumda, aşağıdaki video kutunun içine hızlıca göz atıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=rpfu_xmAYMw

 

Kaynak: CompuLab