CITROËN C3 WRC TÜRKİYE RALLİSİ’NE HAZIR

Citroën’in Dünya Ralli Şampiyonası’nda yarışan takımı Citroën Total Abu Dhabi WRT şampiyonanın 10’uncu ayağına hazır. 13-16 Eylül tarihleri arasında ülkemizde düzenlenecek olan Dünya Ralli Şampiyonası’nın 10’uncu ayağı olan Türkiye Rallisi’nde Citroën’i üç ekip temsil edecek.

2018 Dünya Ralli Şampiyonası’nın 9’uncu ayağı olan Almanya Rallisi’nin ardından sıra ülkemizde düzenlenecek Türkiye Rallisi’nde. Daha önce 2003 – 2010 yılları arasında Antalya ve İstanbul’da toplam 6 kez düzenlenen Türkiye Rallisi, 8 yıl sonra tekrar takvimde yer aldı. Marmaris’in benzersiz doğal güzellikleriyle çevrili toprak etaplarında düzenlenecek rallide takımlar ve pilotlar zorlu koşullarda en iyi puanı almak için çalışacaklar.

Almanya Rallisi’nde iki ekip ile start alan Citroën Total Abu Dhabi WRT, Türkiye Rallisi’nde üç ekip ile start alacak. Craig Breen – Scott Martin, Mads Østberg – Torstein Eriksen ve Khalid Al Qassimi – Chris Patterson ekipleri Citroën Total Abu Dhabi WRT için ülkemizde etaplarda olacak.

Bu sezon başında başlayan ve her yarış öncesinde yayınlanan Little Big Racing by Citroën serisinin Türkiye Rallisi için hazırlanan videosu da yayınlanmaya başladı. Videoda Citroën pilotu Craig Breen yarış hakkında temel bilgileri veriyor.

Yarış ile ilgili bilinmesi gerekenler

  • 17 etaptan oluşan yarışın özel etap uzunluğu 312.44 km.
  • Yarışta ekipleri ve otomobilleri zorlu etaplar kadar yüksek sıcaklık da zorlayacak.
  • Şimdiye kadar 6 kez düzenlenen Türkiye Rallisi’nde Citroën; 2003 yılında Carlos Sainz (Xsara WRC), 2004 ve 2005 yılında Sébastien Loeb (Xsara WRC) ve 2010 yılında Sébastien Loeb (C4 WRC) ile 4 kez podyumun en üst basamağında yer aldı.