BITDEFENDER ANTİVÜRÜS DESTEKLİ NETGEAR ARMOR İLE İNTERNETE BAĞLI TÜM CİHAZLAR KORUMA ALTINDA

NETGEAR, dünyada 500 milyondan fazla kullanıcıyı koruyan Bitdefender Antivirüs destekli ağ güvenliği hizmeti NETGEAR Armor’u sundu. İnternete bağlı cihazların ağ güvenliğini tehdit eden tüm riskleri ortadan kaldıran NETGEAR Armor, gitgide artan saldırıları engellemek için en ideal çözümü sunuyor.

Güvenlik sızıntılarıyla ilgili neredeyse her gün yayınlanan yeni raporlar, siber güvenliğin herkes için başlıca endişe kaynağı olması gerektiğine dair önemli bir kanıt oluşturuyor. Bununla birlikte evlerimizde internete bağlı olan akıllı cihazların sayısının gitgide çoğalması bu endişeleri de artırıyor. Akıllı televizyonlar, akıllı termostatlar, akıllı buzdolapları ve diğer internete bağlı cihazların hayatımıza girmesiyle birinin ağına sızmak için birçok geçit bulunabiliyor. Bu cihazların çoğu, ev ağına izinsiz girmeye çalışan kötü niyetli kişilere karşı tam bir koruma sağlayamadığı için evdeki tüm cihazlar hiç olmadığı kadar savunmasız bırakılıyor. Bu nedenle daha önce sadece kurumsal şirketlerin odağında olan ağ güvenliği konusunda artık ev sakinlerinin de bir an önce önlem almaya başlaması gerekiyor.

İnternete Bağlı Tüm Cihazlar Koruma Altında

NETGEAR, internete bağlı tüm cihazları siber saldırılardan korumak için dünyada 500 milyondan fazla kullanıcıyı koruyan Bitdefender Antivirüs’ün üst düzey güvenlik hizmetleriyle desteklenen yeni ürünü NETGEAR Armor’u sundu. NETGEAR Armor, internete bağlı çalışan tüm ev cihazlarınızı en kapsamlı şekilde koruyarak gitgide artan saldırıları engellemek için en ideal çözümü sunuyor.

NETGEAR Armor ile Netgear’ın uzun zamandır sunduğu hızlı internet bağlantısı, Bitdefender Antivirüs’ün ödüllü teknolojisiyle birleşiyor. NETGEAR Armor, güvenli internet tarayıcısı, güvenlik açığı tespiti ve tüm bağlantılı cihazları tek sistem üzerinden yönetme gibi birçok avantajı kullanıcılara sunuyor. Cihaz; virüsler, kötü niyetli yazılımlar, casus yazılımlar, fidye yazılımları, kimlik avı saldırılarını ve botnet saldırılarını engelliyor. Ayrıca, Nighthawk mobil uygulaması ile bir tehdit tespit ettiği anda kullanıcıya hemen bildirim gönderiyor.

İnternete Bağlı Tüm Cihazlarınız İçin Kusursuz Güvenlik

Çevrimiçi hayatınızı hızlı olduğu kadar güvenli hale de getiren NETGEAR Armor ile kullanıcılar Bitdefender Antivirüs’ün yarattığı üst düzey güvenlik avantajlarından faydalanıyor. NETGEAR Armor’un güvenlik sisteminde üç nokta öne çıkıyor.

URL Kara Listesi: Bağlanmaya çalışılan bütün siteler, Bitdefender Antivirüs bulut sisteminde bulunan ve zararlı sitelerin bağlantılarını içeren URL kara listeleri üzerinden kontrol ediliyor. Bu konuda erişilebilen en iyi veri tabanına sahip olan Bitdefender Antivirüs sayesinde internette hangi sayfaya girilmek istenirse istensin, kimlik avından çevrimiçi dolandırıcılığa kadar her tehdide karşı güvenlik sağlanıyor.

Zafiyet Değerlendirmesi: NETGEAR Armor, zayıf şifreler gibi güvenlik ihmallerini, yaptığı taramalar ile tespit ediyor. Sorun yaratabilecek bir durum fark ettiğinde, çevrimiçi zafiyet veri tabanındaki bilgileri cihazlardan gelen verilerle karşılaştırıyor. Değerlendirmenin ardından, problemlerle nasıl başa çıkacağınızı anlatan size özel ipuçlarının olduğu bir rapor ileterek ağınızı güvenli hale getiriyor.

Ağ Güvenliği Yönetimi: NETGEAR Armor, yeni nesil termostatlar, buzdolapları, bebek monitörleri ve güvenlik kameraları gibi internete bağlı cihazlarınıza erişiminizi bozabilen siber saldırganları kolayca engelliyor. Ağa katılan yeni bir cihaz olduğunda anında uyarı veren NETGEAR Armor ile tanımadığınız cihazların Wi-Fi erişimi anında engelleniyor.