ASUS, dünyanın Dolby Vision destekli ilk monitörlerini NAB 2019’da duyurdu

ASUS ProArt PA32UCX, Asus dünyanın Dolby Vision destekli ilk monitörlerini duyurdu.

ASUS, sinema ve post prodüksiyon, 3D tasarım, fotoğrafçılık ve grafik tasarımı üzerine çalışanlara yönelik PA32UCX ve PQ22UC profesyonel monitör modellerini duyurdu.

ASUS, NAB (National Association of Broadcasters – Ulusal Yayıncılar Derneği) Show 2019’daki standında monitörler, mini PC’ler, iş istasyonları ve dizüstü bilgisayarlardan oluşan ürün serilerini sergilemeye başladı. Sergilenen ürünler video prodüksiyonu, 3D tasarım, görüntü işleme, fotoğrafçılık ve grafik tasarım ile ilgilenen profesyonellere birinci sınıf içerik üretme deneyimi sunuyor. Sergilenen ürünler arasında yer alan ASUS ProArt PA32UCX ve PQ22UC, dünyanın Dolby Vision™ destekli ilk monitörleri olma unvanına da sahip olmasıyla göze çarpıyor.

Dünyanın Dolby Vision destekli ilk bilgisayar monitörleri olan ASUS ProArt PA32UCX ve PQ22UC’yi tanıtmaktan gurur ve heyecan duyduklarını belirten ASUS İkinci Başkan Yardımcısı Vincent Chiou, “Renk doğruluğunun günümüzde profesyonel tasarımcılar ve talepkar kullanıcılar için önemli olduğunu biliyoruz. Yeni ProArt serimiz her iki kullanıcı grubunu da memnun etmenin yanında beklentilerinin çok üzerinde bir deneyim sunacak.” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eğlence deneyimini son derece canlı görüntü kalitesiyle zenginleştiren Dolby Vision; olağanüstü parlak, yüksek kontrastlı ve gerçekçi renklere ve ayrıntılara sahip görüntüler elde edilmesini sağlıyor. Standart görüntülere kıyasla 40 kat daha parlak ayrıntılar ve 10 kat daha koyu siyahlar sunan teknoloji, daha önce görülmeyen renkleri göz önüne seriyor.

 

 

 

 

 

 

 

ASUS ProArt PA32UCX ve PQ22UC modellerinin Dolby Vision desteği sunan ilk monitörler olduğunu ve bu ürünler sayesinde profesyonel kullanıcıların ve tüketicilerin Dolby Vision deneyimini kolaylıkla yaşayabileceklerini belirten Dolby Laboratories Görüntüleme İş Biriminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Taeho Oh;

“Elde edilen görüntüler o kadar gerçekçi ki kullanıcılar pencereden dışarı bakıyormuş gibi hissedecek. ASUS ProArt monitörlerin Dolby Vision’ın sahip olduğu avantajları tüm dünyada kullanıcılarla tanıştırması için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ASUS ProArt PA32UCX – Dünyanın Dolby Vision destekli ilk 32 inç 4K mini LED profesyonel monitörü.

Dünyanın 1200 nit maksimum parlaklık ve mini LED arka ışıklandırmaya sahip; ilk 32 inç 4K UHD HDR monitörü olan ASUS ProArt PA32UCX; 1000’den fazla ışık kısma bölgesinin yanı sıra Dolby Vision; HLG ve HDR-10’un da dahil olduğu çok sayıda HDR biçimine verdiği destek sayesinde en koyu siyahlar ve en parlak beyazları oluşturup çok daha ayrıntılı görüntüler sunabiliyor. Gerçek 10-bit renk ve DCI-P3, Rec. 709, Rec. 2020 ve Adobe RGB renk gamlarını destekleyen quantum-dot teknolojisine sahip PA32UCX; iki adet Thunderbolt™ 3, DisplayPort ve üç HDMI 2.0 bağlantı noktasıyla stüdyo işlerine yönelik zengin seçenekler sunuyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ASUS ProArt PQ22UC – Dünyanın Dolby Vision desteğiyle üst düzey kontrast sunan ilk taşınabilir 4K OLED ekranı.

4K UHD (3840 x 2160) çözünürlüklü ve 21,6 inç boyutundaki ASUS ProArt PQ22UC OLED taşınabilir monitör; Dolby Vision, HLG ve HDR-10 biçimlerinde birçok HDR teknolojisine destek veriyor. Olağanüstü kontrast ve ayrıntılı görüntülerle birlikte doğru renk üretimi için tasarlanan ürün fotoğrafçılar; video editörleri ve renk doğruluğunun kritik önem taşıdığı işlerle uğraşan profesyonel içerik üreticilerin ofis dışındayken bile istedikleri şekilde çalışmasına olanak tanıyor.

Micro HDMI ve çift USB-C™ girişinin yanı sıra kolayca çıkabilen standa ve akıllı bir kılıfa sahip olan ProArt PQ22UC, kompakt ve taşınabilir tasarımıyla; profesyonellerin istedikleri yerde çalışmasını veya görüntü kalitesinden ödün vermeden çalışmalarını müşterilerine göstermesini sağlıyor.

Kendini aydınlatan milyarlarca bağımsız ve saf RGB piksele sahip; gelişmiş OLED panele ve olağanüstü 1.000.000:1 kontrast oranına sahip olan ProArt PQ22UC, %99 DCI-P3 renk gamı kapsama oranıyla; koyu siyahlar ve doğru tonda gerçekçi görüntüler oluşturuyor. 204 ppi piksel yoğunluğu sunan 4K UHD çözünürlüklü panel; benzer boyuttaki FHD monitörlerden %300 daha fazla ekran alanı sağlayarak, kullanıcılara daha geniş çalışma alanı ve inanılmaz ayrıntılı içerikler sunuyor. ProArt PQ22UC, 0,1 ms’lik tepki süresiyle piyasadaki en hızlı monitör olma unvanına sahip. Monitörde hızlı videolar veya diğer hareketli içeriklerde hiçbir bulanıklığın yaşanmadığı inanılmaz bir performans elde ediliyor.

Asus Monitors