APPLE IN OLAĞANÜSTÜ MÜŞTERİ TEMSİLCİLERİ

Hepimiz günlük hayatımızda müşteri temsilcileri ile muhakkak konuşmuşuzdur.Ama Apple’ ın telefon da hizmet veren Apple Çağrı merkezi çalışanları gerçekten çok farklı.

Bugün bir firmanın müşteri hizmetleri ile konuşunca ve karşımdaki insan sanki robotmuş gibi olmaya başlayınca beni de söyliyeceğim konudan uzaklaştırdı, sıkıldım, daraldım, bunaldım sonra küt diye telefonu kapattım…

Ama Apple çağrı merkezi öyle mi….

Bir kere çok rahatlar, konuşkanlar, esprililer, yardımsever ve bilgiyi en iyi şekilde vermek için mükemmel eğitilmişler.

Ben bu arkadaşları yani Apple müşteri hizmetlerini yaklaşık 4-5 defa aramışlığım var. Öncelikle şunu söyliyelim diğer çağrı merkezi çalışanları gibi robot gibi konuşmuyorlar sanki sürekli konuştuğunuz bir arkadaşınız gibi davranıyorlar size. Size karşı ellerinden gelen her türlü yardımı ve kolaylığı sağlamaya çalışıyorlar. Örneğin herhangi bir cihaz ile bilgi alabileceğiniz gibi satın aldığınız ürünün hangi prosüdürlerden oluşacağını size net ve ayrıntılı bir şekilde anlatıyorlar mail adreslerini ve telefon numaralarını hemen sizinle paylaşıyorlar. Herhangi bir sorunuz veya sorununuz olduğunda attığınız mail e hemen cevap veriyorlar. Bu işlemleri de size güler yüzle ve çok rahat bir tavırla sanki arkadaşınızmış gibi davranıyorlar.

Keşke diğer çağrı merkezlerinin çalışanları da bu şekilde olsa ama Apple gibi olamıyacaklardır. Çünkü hiçbir marka Apple gibi tırnak içinde COOL olamaz…