Teknoloji artık hayatımızın olmazsa olmazlarındandır. Hayatımızı kolaylaştıran bu ürünleri doğru kullanmak için doğru uygulamayı kullanmak da oldukça önemlidir. Bir milyondan fazla uygulamanın bulunduğu android sisteminde, ihtiyaçlarınıza, hobilerinize ve günlük alışkanlıklarınıza uygun uygulama bulabilirsiniz. Ancak bu kadar çok uygulamanın olduğu bir sistemde en verimli ve en kullanışlı uygulamayı bulmak elbette ki oldukça zordur. Bu makalemizde android sistem kullanımını kolaylaştıran ve verimli hale getiren olmazsa olmaz android uygulamaları bir arada topladık.

Clean Master
Gereksiz dosya ve önbelleği temizleyen program, telefonunuzu % 80 oranında hızlandırır. Özel fotoğraf ve sohbet kayıtlarınızı da koruyabileceğiniz uygulama, kullanmadığınız uygulamaları da kolayca kaldırmanıza olanak sağlar.

FitWell
Kalori ve egzersiz takibini kolaylıkla yapabileceğiniz uygulama formunu korumaya önem verenler için oldukça kullanışlı. Boyunuzu, yaşınızı ve kilonuzu baz alarak, almanız gereken kaloriyi, içmeniz gereken suyu hesaplayan programa gün içinde yediklerinizi ve egzersizlerinizi kolayca kaydedebiliyorsunuz. Ayrıca, kişiye özel egzersiz ve beslenme programı da uygulamada mevcut.

Wattpad
Milyonlarca ücretsiz kitabın bulunduğu uygulamada, bir çok kişi hikayesini yazmaktadır. Sosyal bir platform da olan uygulama, ekranının kullanışlı olması sayesinde de istediğiniz her yerde kitap okumanıza yardımcı olur.

Puffin Web Browser
Telefonda ya da tablette oynayamadığınız oyunları rahatlıkla oynamanızı sağlayan uygulama, hızlı ve pratik. Bilgisayar tarayıcısıyla yaptığınız her şeyi yapabildiğiniz uygulama ayrıca oldukça güvenli.

Digg
İstediğiniz habere, istediğiniz kaynaktan ulaşmanızı sağlayan uygulama, haberleri de kategorilerine ayırarak kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Antutu Benchmark
Telefonunuzun hız ve grafik testini yapmanıza olanak sağlayan program, diğer telefonlarla da çeşitli karşılaştırmalar yapılmasına yarımcı olur.

Tablet İçin WhatsApp
En çok kullanılan uygulamalardan olan whatsapp uygulaması, androis işlemcili tabletlerde de artık kullanılabilmektedir. Uygulama, özellikle iş hayatını tabletten yöneten kişiler için oldukça kullanışlı.

Adobe Photoshop Express
Grafik ve resim düzenleme programı olan uygulama, efekt verme, renkleriyle oynama, kesme gibi bir çok işlemi yapabilirsiniz.

Bump
En eğlenceli uygulamalardan biri olan Bump, telefonlarınızı birbirine tokuşturarak resim, dosya, uygulama ve rehber paylaşmanızı sağlar. Her iki cihazda uygulamanın yüklü olması yeterlidir.

SoundHound
Hoşunuza giden şarkının adını bilmediğinizde ya da hatırlayamadığınızda, bu uygulama sayesinde kolayca sevdiğiniz şarkılara ulaşabilirsiniz.

IM+
Tüm anında mesajlaşma uygulamalarına bir arada ulaşabileceğiniz uygulama, kullanıcı dostu ara yüzüyle mesajlaşmayı kolaylaştıran uygulama, arkadaşlarınızla grup sohbeti yapabilmenize de olanak sağlar.

Google Goggles
Fotoğrafını çektiğiniz nesne hakkında, görüntü tarama teknolojisi kullanarak detay bilgiler veren uygulama oldukça faydalıdır.

PocketCloud Remote RDP / VNC
Android cihanızla bilgisayarınızı uzaktan idare etmenize olanak sağlayan programın kullanımı oldukça kolaydır.

Evernote
Not tutma ihtiyacınızı oldukça profesyonel şekilde karşılayan uygulama, ekran görüntüsü, ses ve resim kaydı ile not kaydı alabileceğiniz uygulama işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Runkeeper
Yapılan egzersizleri kaydeden uygulama, müzik dinleme seçeneğiyle de oldukça kullanışlı. Ayrıca bu uygulamada arkadaşlarınızı takip edebilir, tatlı bir rekabet ortamı a oluşturabilirsiniz.